Меню

Русский выбор страны
Блоггеру будет приятно знать, кто читает его записи
На этот адрес эл. почты Вы будете получать сообщения о новых записях в блоге

Вирощування лобо и дайкона в Україні ч.3

Ефективні терміни сівби редьки Для отримання високого врожаю високоякісної продукції особливе значення має термін сівби. Нами були вивчені 3-5 строків сівби залежно від погодних умов року: пізньовесняні (з 25.05 по 5.06), річний перший (з 4.07 по 7.07) і річний другий (И8.07 по 29.07). При пізньовесняні строку сівби вегетаційний період сорту Ван Чжао Хун склав 57, а при річному першому - 90 діб. Строки сівби впливають на стеблеваніе рослин. При сівбі в третій декаді травня - першій декаді червня через 40 діб після сходів число застеблевавшіхся рослин досягало 67,5%, а через 60 діб склало 100%. Тому в 1994 р при пізньовесняні сівбі коренеплоди отримані не були. При посівах в першій і третій декадах липня кількість застеблевавшіхся рослин значно зменшилася. У порівнянні з сортом Ван Чжао Хун сорт Сквирська чорна зимова характеризується більш високою стійкістю до стеблування. Найбільша тривалість дня спостерігається в червні і дорівнює близько 16 год. При сівбі в третій декаді травня - першій декаді червня зростання і розвиток рослин проходить якраз протягом червня - липня, що збігається з довгими днями, які дозволяють рослинам завершити фотоперіодичну реакцію. В результаті спостерігалося масове стеблеваніе. У 1994 р в травні була низька температура повітря (13,4 ° С) і погода сприяла проходженню рослинами стадії яровизації. При пізньовесняні сівбі довгий день в поєднанні з відносно низькими температурами повітря викликали більш сильне стеблеваніе редьки (52-100%). При двох літніх строках сівби зростання і розвиток рослин проходять в серпні - жовтні, коли природна довжина дня дорівнює 12-13 год. Ці терміни сівби виявилися кращими для формування коренеплодів.

Строки сівби мали істотний вплив на фотосинтетичні показники рослин: величину площі листя, фотосинтетичний потенціал, чисту продуктивність фотосинтезу, коефіцієнт господарської ефективності. Площа листя на одну рослину у сорту Ван Чжао Хун в залежності від строку сівби коливалася від 0,28 (при сівбі в третій декаді травня - першій декаді червня) до 0,54 м2 (при сівбі в третій декаді липня).

Ефективним строком сівби сортів китайського підвиду редьки є перша декада липня. Сівши в цій декаді забезпечує оптимальний ріст і розвиток рослин, велику чисту продуктивність фотосинтезу, найбільш високий приріст сухої речовини (0,11-0,14 т / га / добу). При цьому у сорту Ван Чжао Хун була отримана врожайність товарних коренеплодів 31,9 т / га з масою 440 г, що на 5,8-23,9 т / га і 63-205 г вище, ніж при сівбі в третій декаді травня - першій декаді червня і третьої - липня.

Оптимальні способи сівби і схеми розміщення рослин редьки Способи сівби та схеми розміщення рослин істотно впливають на темпи зростання і розвитку, біометричні показники, продуктивність фотосинтезу і врожайність.

Оптимальними способами сівби для китайського підвиду редьки є широкорядний (за схемою розміщення рослин 45x10 см) і стрічковий трьохрядовий (за схемою (40х40х60) х10 см). Кращі умови для врожайності коренеплодів з гарною якістю складаються при площі живлення рослин 0,05 м2, що забезпечує необхідну густоту 190-200 тис. Шт. / Га. Це дозволяє отримати найбільш високе накопичення сухої речовини рослинами (0,27-0,31 т / га / добу), коренеплодами (0,18-0,21 т / га / добу). Урожайність товарних коренеплодів становить 67,1-68,9 т / га, що в 1,2-2,1 рази вище, ніж при інших способах сівби і схемах розміщення рослин.
От Гостя
Вход
OpenID
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий
Логин или E-mail:
Пароль:
Забыли пароль?
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий

Почитайте другие наши интересные записи
Удобрение аминозол Боротьба зі стресом у рослин удобрение аминозол. Рослина - жива істота і, як властиво всьому живому, схильне стресу. Що таке стрес у рослин? Це переважання реакцій розпаду над синтезом, коли рослина тільки витрачає накопичені в клітинах речовини, але не поповнює запаси. Цей процес призводить до швидкого старіння і зношування тканин і, якщо йог
Просмотров: 615
12.07.2016
Горох Горох — род травянистых растений из семейства Бобовые. В зелёном горошке, горохе зрелом много (5—7%) незаменимого белка, повышенное содержание сахаров (от 5 до 7,5%), 1—3% крахмала, 6—7% жира. В семенах лучших сортов зелёного горошка содержится крахмал с 45% и более амилозы. По мере созревания гороха содержание сахаров умен
Просмотров: 795
22.10.2015
Минеральные удобрения - источник различных питательных элементов для растений, в первую очередь это азот, фосфор и калий, а затем кальций, магний, сер Введение Минеральные удобрения - источник различных питательных элементов для растений, в первую очередь это азот, фосфор и калий, а затем кальций, магний, сера, железо. Все эти элементы относятся к группе макроэлементов, так как они поглощаются растениями в значительных количествах. При полном отсутствии любого элемента в почве растение не может
Просмотров: 974
05.11.2015
Фотогалереи
Товары компании ПрАТ Агрохимцентр