Меню

Русский выбор страны
Блоггеру будет приятно знать, кто читает его записи
На этот адрес эл. почты Вы будете получать сообщения о новых записях в блоге

Використання вимірювальних приладів в квітникарстві

2016-06-03 12:09:18
У наш час високих технологій і інновацій багато агрономи все ще працюють «на око». На перший погляд, це швидше і легше. Ось тільки окомір у всіх різний, та й відчуття «тепло - холодно» теж. Нерідко люди працюють «навмання», мотивуючи це тим, що користуватися вимірювальними приладами можуть дозволити собі тільки великі комбінати, або «техномани», що не жаліють грошей на різне устаткування для теплиці. При цьому вимоги до якості продукції зростають від сезону до сезону і в підсумку виграє той, хто надає найбільш однорідні за зовнішнім виглядом і термінами цвітіння здорові і красиві рослини. Так чи варто ризикувати якістю при виробництві квітів, якщо потім постраждає реалізація, а значить прибуток? Безумовно, покупка термометрів, ЄС, рН-метрів, гігрометрів, люксметри, ваг і інших вимірювальних приладів пов'язана з витратою грошей, але спробуйте як-небудь порахувати різницю між реалізацією якісної та неякісної продукції.
 
Для успішного росту рослин необхідно, щоб такі чинники як температура, інтенсивність освітленості, мікро- і макроелементи (= добрива), наявність вологи в субстраті, CO2, відносна вологість повітря, і т. П. Завжди були в нормі. Навіть незначні на наш погляд зміни перерахованих вище параметрів (особливо на стадії розсади!) Можуть в подальшому зіпсувати надовго товарний вигляд продукції.
 
Почнемо з найпростішого - з термометрів. Як не дивно, навіть ці найдешевші прилади можна зустріти далеко не у всіх. Або буває, що термометри в теплиці є, «цілих 2 на 0,5 гектара», але вони показують температуру повітря у вхідних дверей, на висоті людського ока, а не серед рослин або на рівні ящиків посівами.
 
Всі знайомі з технологіями вирощування, де зустрічаються такого роду рекомендації:
 
Оптимальна температура вирощування для більшості цикламенів 14-18 ° C вдень, вночі 12-15 ° С, однак при 10-14 ° С утворюється мало листя, витягуються квітконоси, затримується цвітіння, але при хорошому рівні освітленості розвивається більше квіток. При температурі понад 25 ° С квітки цикламенів дрібнішають, розвиваються короткі квітконоси і цвітіння відбувається під листям.
При температурі вище 23 ° С насіння віоли часто не проростають, а переходять в стадію фізіологічного спокою.
 
 
Мало хто зможе безпомилково визначити температуру повітря з точністю до градуса ...
 
З вимірюванням температури грунту ще складніше, але при виробництві тюльпанів на зрізання вкрай необхідно контролювати цей параметр, причому одночасно в різних куточках теплиці.
 
Невже грунтові термометри - така розкіш, або такий складний інструмент, що їм неможливо користуватися?
 
Що стосується максимальних / мінімальних термометрів - вони просто необхідні в тих випадках, коли у агрономів є сумніви з приводу підтримки бажаних температур в теплиці, а можливості подивитися на звичайний термометр немає (наприклад, в нічний час). Такі термометри - чудовий інструмент контролю, наприклад, над персоналом котельні і запорука Вашого спокою. Також за їх показниками можна визначити, які температури дійсно критичні для вирощуваних культур, а які - ні. Втім, в цьому випадку краще вчитися на чужих помилках ...
 
Температурний режим для рослин в теплиці нерозривно пов'язаний з показниками відносної вологості повітря і інтенсивністю освітленості. Щоб вчасно вжити заходів, рекомендується мати в теплиці термогігрометр. Так, чим нижче температура повітря в теплиці, тим небезпечніше висока вологість повітря, що призводить до розвитку великої кількості грибних захворювань у рослин. При занадто високій температурі і вологості близької до 100% рослини страждають від поганої транспірації, а значить - погано ростуть і розвиваються.
 
Часто ми забуваємо, що відносна вологість повітря в різних частинах теплиці може сильно відрізнятися. Так, над рослинами вологість повітря може бути 60%, між горщиками з рослинами 80%, а в гущі рослин - все 90%.
 
Вимірювання рівня освітленості портативними люксметрами дуже допомагає при промисловому виробництві срезочной культур, а також для перевірки ефективності роботи ламп досвічування. Для виробництва розсади більшості однорічних культур люксметри не обов'язкові.
 
Використання вимірювальних приладів в цветоводствеОбеспеченіе рослин всіма необхідними поживними речовинами, а попросту - проведення підгодівлі - обов'язковий елемент у будь-який технології вирощування. Якщо агроном не може серйозно вплинути на температуру і кількість світла в теплиці, то вже кількість, склад добрив і частота їх внесення залежать від агронома на 100%. Чим довший період вирощування, тим більше уваги слід приділяти харчуванню рослин. Культури з коротким терміном вегетації можуть пробачити безліч помилок. Найчастіше ці помилки виявляються тоді, коли розсада вже надійшла з теплиць в садовий центр, а звідти - в сад до покупця. А ось культури з тривалим терміном вегетації можуть втратити свої декоративні якості ще в теплиці, тим самим перекресливши витрати на вирощування.
 
Використання самих звичайних ваг, а не вимірювання добрив пригорщами, столовими ложками і відрами часом можуть помітно скоротити витрати на добрива і звести коливання концентрації добрив у розчині до мінімуму.
 
Два найважливіших показника при складанні системи добрив - це ЄС (електропровідність) та рН (кислотність). ЄС показує, скільки розчинних солей знаходиться в розчині, а на практиці це означає, що за допомогою портативного ЄС-метра ми завжди можемо визначити, скільки добрив знаходиться в матковій розчині, в поливному розчині, яка якість чистої поливної води, чи підходить даний субстрат для вирощування обраних нами квіткових культур, яка заправка субстрату добривами. Звичайно, можна довіритися постачальнику субстрату, але не завжди те, що написано в сертифікаті або на етикетці відповідає дійсності.
 
Невідповідність рН того, що належить рослині за технологією вирощування, може привести до величезних витрат. Наприклад, бегонія бульбова сходить довго, майже 3 тижні. Якщо насіння були висіяні в торф з рН 4-4,5, великий ризик того, що схожість буде нульова. У цьому випадку буде втрачено майже цілий місяць часу, а замовник готової продукції піде до конкурентів.
 
Показник рН важливий і для грамотного вибору добрив. Більшість поживних елементів найкраще засвоюються в діапазоні рН = 5,5-6,0. Такі мікроелементи як бор, марганець, цинк, залізо, засвоюються тільки в кислому і слабокислою середовищі. Якщо рН води, в якій ми розчиняємо ці добрива, вище 7, то рослини просто недоотримують ці мікроелементи, на листках з'являються хлорози, субстрат засоляется, а господарство даремно витрачає гроші на такі добрива.
 
Ні рН, ні ЄС «на око» визначити неможливо. Та й лакмусовий папірець навряд чи покаже реальну кислотність розчину, а тим більше - субстрату. Звичайно, можна не купувати ЄС і рН-метри, а возити зразки грунту і води в лабораторію, тим більше, що вартість таких аналізів невелика. Тільки в кожному чи місті є агрохімічна лабораторія? Працює вона в вихідні або свята? Скільки ви витратите свого часу, нервів і бензину, поки дістанетеся до лабораторії?
От Гостя
Вход
OpenID
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий
Логин или E-mail:
Пароль:
Забыли пароль?
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий

Почитайте другие наши интересные записи
Асприя Сидс семена Асприя Сидс розвиває свою програму селекції кукурудзи і соняшнику Компанія аспра Сидз продовжує розвиток власної програми селекції кукурудзи і соняшнику. Основна мета - відповідати потребам ринку і надати максимальний вибір клієнта. Для цього використовуються найсучасніші способи і різні континенти. Програми селекції соняшнику: Аспра Сидз по
Просмотров: 737
27.12.2016
Виноград его выращивание Если вы вспомните пору предзимья прошлого года и начало зимы, ноябрь и декабрь, то условия, при которых виноградные кусты ушли на зимовку были близки к катастрофическим. Это и практически полное отсутствие снежного покрова почти до середины декабря и морозы порой зашкаливавшие за -20°С. При таком раскладе трудно было надеяться на чудо и планиро
Просмотров: 737
08.10.2015
Вырощування лобо и дайкона в Україні висновок висновки У Лісостепу України запроваджено новий китайський підвид редьки - лобо. Перспективними сортами є Ван Чжао Хун, Сян Тоуцін і виведений сорт Трояндова, який включений до Реєстру сортів рослин України з 1999 р Поряд з цим в даній грунтово-кліматичній зоні можливо вирощувати сорт японського підвиду дайкона Taibyo Minowase .. Урожайність
Просмотров: 513
29.07.2016
Фотогалереи
Товары компании ПрАТ Агрохимцентр