Меню

Русский выбор страны
Блоггеру будет приятно знать, кто читает его записи
На этот адрес эл. почты Вы будете получать сообщения о новых записях в блоге

Лебозол бор цена внесения на рослини

1. Бор, його вплив на рослини найкраще вивчені в порівнянні з іншими мікроелементами. 
2. Значне зростання площ борофільних культур (ріпак, соняшник тощо) в Україні, концентрація їх у великих землекористувачів, де практично відсутній внесення органічних добрив як основного джерела поповнення бору, а інтенсивне використання переважно азотних і калійних добрив ведуть до збіднення грунтів на цей елемент. 
3. Засухи в період критичних по бору фенофаз рослин сприяють дефіциту в грунтовому розчині доступного бору навіть на грунтах з його достатніми валовими запасами. 
4. Широке впровадження поверхневого обробітку і «нульових» технологій, які залишають на поверхні грунту рослинні залишки, при розкладанні яких мікрофлора буде активно розмножуватися, використовуючи легкодоступний бор, при цьому конкуруючи з рослинами. 
5. Поповнення бору внесенням в грунт до посіву культур спеціальних висококонцентрованих борних добрив, за винятком грунтів з гострою нестачею цього елементу, не завжди виправдано в фінансовому плані (лише 3-10% бору може засвоюватися рослинами з грунту). 
6. Для більшості борофільних культур бор критичним мікроелементом при високоінтенсивних технологіях вирощування, вони найкраще відгукуються на бор при незначних витратах: Збільшення врожаю
 цукрових буряків від внесення борних добрив на різних ґрунтах становить 25-50 ц га, а збір цукру збільшується на 4,8 ц га. Урожай насіння люцерни, конюшини зростає на 0,5-1 ц га (і це при сьогоднішніх цінах на насіння). Аналогічні показники зростання врожайності картоплі 20-40 ц га. Дуже позитивний вплив борних добрив на ріст врожаю зернобобових культур 2-4 ц га. Вкрай необхідним забезпечення бором посівів ріпаку, соняшнику надбавка від 2 до 5 ц га. Отримано хороші результати від застосування борних добрив на овочевих, кукурудзі, плодових і виноградниках. 
Встановлено важливе біохімічне значення бору, його специфічний вплив на швидкість і характер фізіологічних і біологічних процесів, синтез органічних речовин, зростання, розвиток і продуктивність рослин. Спроба
 вчених замінити бор іншим елементом не мала успіху. Чим загрожує брак бору 

Існує певний
 оптимум концентрації бору в окремих органах і тканинах для кожного виду рослин, що забезпечує нормальні умови для процесів життєдіяльності. У грунті і рослинах бор знаходиться у вільному, напіввільні і зв'язаному стані з сполуками, що містять гідроксильну групу, а саме: пентозу, гексоз, органічними кислотами (яблучна, лимонна, винна) і фенольними (галова, протокахетовая, кофеїнова). Фізіологічне значення бору полягає в здатності утворювати комплексні сполуки. 
Велика частина бору (до 90%) знаходиться в клітинних стінках в складі боратових ефірів з ОН-групами, вуглеводів або глюкопротеидов, а його зміст в клітинах тісно корелює з кількістю пектину (борсодержащего пектиновий полісахаридних комплекс По-рамінгалактурон). Лише при наявності бору відбувається включення глюкопротеидов і багатих на пролін білків в сітчасту структуру клітинних стінок. При нестачі бору в живильному середовищі у рослин руйнуються клітини меристематической тканини точок зростання, а потім уражуються клітини камбію судинно-волокнистих пучків. Інтоксикація рослини відбувається під дією окислених токсичних фенольних сполук типу хинонов, що утворюються при взаємодії фенолів з ферментом поліфенолоксідазу. Саме в здатності бору комплексувати з фенолами полягає основна його фізіологічна роль як регулятора їх кількості та зменшення активності поліфенолоксідази. У однодольних рослин при дефіциті бору менше накопичується токсичних фенолів, ніж в дводольних, завдяки чому вони легше переносять його дефіцит. Відмирання точок росту при нестачі бору результатом затримки ростових процесів внаслідок порушення біосинтезу нуклеїнових кислот. 
У дводольних культур при борному голодуванні різко знижується активність ауксіноксідази під дією фенольних інгібіторів цього ферменту кофеїнової і хлорагенной кислот. 
Бор сприяє збільшенню змісту пов'язаних і зменшення вільних амінокислот ароматичного ряду феніламіно і триптофану, що свідчить про його важливому значенні в структурній організації клітини. 
У мембранах клітин бор стимулює активність АТФ-ази і НАДН оксидази, підсилює гиперполяризацию мембран. Припускають, що бор, посилюючи поглинання калію, активує Н -АТФ-азу, що і призводить до гіперполяризації мембран клітинних коренів. Одночасно при високому забезпеченні ґрунтів калієм потреби культур в борі зростають. Дефіцит бору викликає порушення мембранних структур і цим самим призводить до зростання інтенсивності виходу калію з клітин і пригнічення виділення протонів. Різке зниження вмісту АТФ в точках зростання стебла
От Гостя
Вход
OpenID
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий
Логин или E-mail:
Пароль:
Забыли пароль?
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий

Почитайте другие наши интересные записи
Повышение численности зернышек в колосе Повышение численности зернышек в колосе Сплошное численность зерна зависит от численности продуктивных побегов на штуку площади и от численности зернышек в колосе. Деятель обязан хорошо подойти к вопросцу подкормки важными питательными веществами для роста численности зернышек в колосе. Кормление растений и численность зернышек в колосе пшеницы
Просмотров: 588
13.11.2015
фосфорні та калійні добрива. Осіннє внесення добрив справедливо вважається основним - кажуть нам фахівці. Восени ми використовуємо перегній, фосфорні та калійні добрива. Основне внесення міндобрив в грунт діє на рослини весь вегетаційний період наступного року. Як показує досвід, ніж раніше восени будуть внесені поживні речовини, тим краще дію вони будуть мати на рослини. Добр
Просмотров: 372
27.07.2016
Среди минеральных удобрений для виноградарства на первом месте стоят нитратные и аммиачные удобрения МИНЕРАЛЬНЫЕ УДОБРЕНИЯ Азотные удобрения Среди минеральных удобрений для виноградарства на первом месте стоят нитратные и аммиачные удобрения. Сульфат амонию- наиболее распространенное азотное удобрение, в состав которого входит азот (20-21%). Это удобрение длительного действия и последействие его продолжалась. Аммиачная селитра- очень широко
Просмотров: 658
05.11.2015
Фотогалереи
Товары компании ПрАТ Агрохимцентр