Меню

Русский выбор страны
Блоггеру будет приятно знать, кто читает его записи
На этот адрес эл. почты Вы будете получать сообщения о новых записях в блоге

Як правильно вносити добрива,внесення в грунт фосфорні, калійні і деякі форми азотних добрив

Як правильно вносити добрива Внесення в грунт фосфорні, калійні і деякі форми азотних добрив, перш ніж потрапити в рослину, зазнають складні перетворення. Так, розчинні фосфорні добрива (суперфосфат), реагуючи з грунтом, перетворюються в нерозчинні малодоступні для рослин форми, які залишаються в місцях внесення.
Такі добрива тим доступніше рослинам (особливо на наших кислих грунтах), ніж з меншою кількістю ґрунтових частинок вони стикаються. І навпаки, важкорозчинні фосфати (фосфоритне борошно) стають більш доступні рослинам, якщо добре переміщати з грунтом. Всі калійні добрива легко розчиняються у воді. Калій з них поглинається грунтом. Чим грунт кислі, тим менше поглинається калію. Грунти ж з нейтральною і лужною реакцією не тільки адсорбують калій, але і фіксують його в необмінної формі. Нітратні форми азотних добрив (наприклад, натрієва селітра) чи не поглинаються колоїдами грунту і вимиваються в глибокі шари. Азот аміачних добрив (наприклад, сульфат амонію), адсорбируясь в грунті, пересувається на незначні відстані від місця внесення.
Однак на легких нейтральних або лужних грунтах при неглибокій закладенні можливі втрати азоту в результаті випаровування аміаку. Аміак може губитися і з внесеної на поверхню грунту сечовини, так як вона швидко гідролізується. Поверхневе розкидання із закладенням в грунт. Цей спосіб найбільш доцільний для внесення органічних добрив, які не тільки забезпечують плодові та ягідні рослини поживними речовинами, а й покращують фізико-хімічні властивості грунту і підвищують її родючість. Їх треба по можливості рівномірно розподіляти по поверхні грунту. Таким способом можна вносити всі тверді азотні добрива (різні селітри, сечовину). Після перетворень аміачний та амідний азот стає нітратних і проникає вглиб грунту, де стикається з кореневою системою рослини і поглинається нею. На практиці на поверхню грунту вносять також і фосфорні, і калійні добрива. Однак не для всіх грунтів і форм фосфорних добрив цей спосіб прийнятний. На кислих грунтах легкого механічного складу так, наприклад, можна вносити фосфоритне борошно. Суміш азотних (сечовини), калійних і водорозчинних фосфорних добрив розкидають пізньої осені чи ранньої весни по поверхні грунту, зайнятої рослинним покривом.
Завдяки рухливості фосфору і калію при високому вмісті органічних речовин  і наявності ходів дощових черв'яків ці елементи стають доступними для коренів плодових і ягідних рослин. Можна азотні добрива розкидати по всій поверхні грунту, а фосфорні та калійні вносити в свердловини по периферії крони з розрахунку одна свердловина на 1 кв.м. Якщо пристовбурні круги обробляють, а міжряддя зедернени, можна фосфорні та калійні добрива внести під дерева по чорному пару і закласти їх в грунт, а азотні розкидати по всій поверхні саду. Чим і на яку глибину слід закладати добрива? Садівники-аматори зазвичай вносять органічні і мінеральні добрива на дно канавок, які роблять по периферії крони рослини на глибину близько 40 см. Але цей спосіб досить трудомісткий, крім того, при копанні канавок пошкоджуються корені рослин. Набагато простіше вносити рідкі або тверді мінеральні добрива в лунки, свердловини, зроблені лопатою, ломом або спеціальним пристосуванням. При цьому коріння дерев пошкоджуються мало або не ушкоджуються зовсім. Свердловини можна робити з невеликими фізичними зусиллями, якщо скористатися спеціально виготовленим дуже простим пристосуванням у вигляді загостреного металевого штиря діаметром близько 2 см і довжиною близько 110-120 см з приварений до його тупого кінця ручкою довжиною близько 40 см з того ж металу.
Встромивши штир в землю, круговим похилим рухом роблять свердловини глибиною 40-45 см. В одну таку свердловину поміщають 500-600 г суміші мінеральних добрив. Свердловини роблять в пристовбурних кіл в кількості однієї-двох на 1 кв.м. Іноді суміш органічних і мінеральних добрив закладають в шурфи глибиною 50-60 см, зроблені лопатою, створюючи своєрідні «комори добрива». Коріння, досягнувши шурфів, інтенсивно розгалужуються і використовують поживні речовини багато років. Внесення добрив в рідкому вигляді.
Розчини або суспензії добрив вводять в грунт при природному або підвищеному тиску. В аматорській практиці розчини і суспензії добрив садівниками вливаються в лунки або ямки. Такий спосіб внесення добрив дозволяє дуже швидко подати їх до коріння, наприклад, при симптомі нестачі будь-якого елементу або в суху погоду, коли добрива не проникають в глиб грунту.
Внесення добрив з поливними водами. Добрива можна вносити з поливними водами, щоб вони краще проникали в зону розміщення основної маси коренів. Для цього добрива попередньо розчиняють у воді, а потім ємність з розчином добрив з'єднують з поливної магістраллю. Точно так само можуть бути підключені ємності з розчинами добрив і до пристроїв дощування, здійснюють при цьому і позакореневе підживлення рослин
От Гостя
Вход
OpenID
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий
Логин или E-mail:
Пароль:
Забыли пароль?
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий

Почитайте другие наши интересные записи
Влияние микроэлементов и макроэлементов на кукурузу Влияние микроэлементов и макроэлементов на кукурузу. Одной из ведущих сельскохозяйственных культур по выращиванию в сельском хозяйстве является кукуруза. Так как при совершенной технологии выращивания урожайность этой культуры достигает больших  объемов. Именно прибыльность этой культуры влияет на развитие посевных площадей, так же кукурузу и
Просмотров: 1622
22.09.2015
Среди минеральных удобрений для виноградарства на первом месте стоят нитратные и аммиачные удобрения МИНЕРАЛЬНЫЕ УДОБРЕНИЯ Азотные удобрения Среди минеральных удобрений для виноградарства на первом месте стоят нитратные и аммиачные удобрения. Сульфат амонию- наиболее распространенное азотное удобрение, в состав которого входит азот (20-21%). Это удобрение длительного действия и последействие его продолжалась. Аммиачная селитра- очень широко
Просмотров: 911
05.11.2015
Гібриди кукурудзи За результатами проведених досліджень виділені самозапилені лінії кукурудзи, які ввійшли до складу середньопізніх гібридів переданих на державне сортовипробування. Відзначено максимальну загальну адаптивну здатність у гібридів гетерозисних моделей Iodent × С103 та Iodent × BSSS. Ключові слова: кукурудза, інбредна лінія, генетична плазма
Просмотров: 1019
28.12.2015
Фотогалереи
Товары компании ПрАТ Агрохимцентр