Меню

Русский выбор страны
Блоггеру будет приятно знать, кто читает его записи
На этот адрес эл. почты Вы будете получать сообщения о новых записях в блоге

Принцип органічного землеробства - використання сидератів

Рослини, які називають сидератами, покращують характеристики ґрунту і замінюють органічні і мінеральні добрива. Вони відрізняються швидким зростанням, захищають грунт від сонця і вітру, є їжею для живих мешканців ґрунту і накопичують у собі певні речовини, які потім збагачують родючий шар землі.
Крім того, коріння рослин-сидератів сприяють утворенню в ґрунті канальців для надходження вологи та повітря. Сидерати садять на тимчасово порожніх ділянках землі (до або після посадки основних культур).

Органічне землеробство передбачає збагачення грунту мікроорганізмами. В умовах Росії за холодні зими їх число значно знижується. Відновлення мікроорганізмів до вихідного рівня відбувається тільки до середини літа.
Їх недолік в грунті позначається на зростанні культурних рослин і врожай. Для збагачення грунту використовують спеціальні препарати з живими мікроорганізмами та добрива, що містять їх. Наприклад, в компості міститься не тільки велика кількість органічних речовин, але і мікроорганізмів, які допомагають рослинам засвоювати мінеральні елементи.

Прихильники органічного землеробства прагнуть постійно поповнювати грунт органікою. Тому вони найбільш часто використовують органічну мульчу, поливають рослини трав'яними настоями, залишають на грядках для перегнивання бадилля, займаються приготуванням компосту, для якого використовують всі рослинні відходи (гілки, листя, коріння та інших).

Органічне землеробство пропонує також враховувати вплив зростаючих поруч або на одному місці культур один на одного. Давно відомо, що існують рослини, які добре ростуть поруч, відлякують будь-яких шкідників, збагачують грунт якоюсь речовиною.
У той же час існують рослини, які негативно впливають один на одного. Вони змінюють склад грунту і роблять її несприятливою для певних культурних рослин. Якщо вміло підбирати рослини для суміжній посадки, то можна зменшити роботу по захисту рослин від хвороб і шкідників і підвищити обсяг врожаю.

Необхідно також дотримуватися сівозміни. Багато культурні рослини не можуть добре плодоносити з року в рік на одному місці у зв'язку з тим, що в ґрунті зменшується запас яких - небудь речовин і накопичуються виділяються корінням речовини. Тому місце посадки одних і тих же рослинних культур потрібно щорічно міняти. При правильному виборі рослини - послідовники будуть споживати поживні речовини з тієї ж ґрунту в іншому співвідношенні і будуть добре рости на цьому місці.

Органічним землеробством займався не тільки російський вчений-агроном В. Е. Овсинский, але і британський ботанік А. Говард. Ним розроблена система компостування і підвищення родючості грунту, яка стала основою школи органічного землеробства на Заході.

Для підвищення родючості ґрунту і, відповідно, урожаю, в органічному землеробстві використовуються тільки натуральні добрива. Найкращим добривом є компост, так як він насичений органічними речовинами (азотом) і мікроорганізмами. Цінним органічним добривом є гній. Всі рослинні залишки в ньому вже перегнили і служать для рослин прямими джерелами корисних поживних речовин.
В якості натуральних органічних добрив також використовують торф, гній, пташиний послід та ін. Їх необхідно дозувати і використовувати для підгодівлі кожної культури в певній кількості. З такими добривами всі рослини дають хороший урожай плодів і зеленої маси і є екологічно чистими, а значить, приносять користь людині.

Щоб захищати посадки від шкідників, можна залучати природних захисників садів і городів - корисних тварин і комах. Тоді рослини будуть менше страждати від шкідників і рознощиків інфекції і будуть менше хворіти. Залучення на ділянку корисних птахів, комах вимагає певної турботи, але в цілому не порушує природної гармонії і сприяє отриманню доброго врожаю.

Також органічне землеробство передбачає вирощування традиційних для даної місцевості культурних рослин. Як правило, вони пристосовані до певної ґрунту та клімату, поєднуються з аналогічними рослинами, тому виростити їх простіше.
При цьому не потрібно створювати для них якісь особливі кліматичні і грунтові умови, проводити додаткові підгодівлі мінеральними добривами. Вся рослинна їжа, що виростає в рідній для нас місцевості, найчастіше виявляється найбільш необхідною та корисною для здоров'я.

Органічні добрива рекомендується вносити в грунт переважно до періоду плодоношення культурних рослин. Надлишок накопичуються нітрати з ґрунту можна вивести рясним поливом. Його починають у період дозрівання плодів, за тиждень до збирання врожаю.
Садити рослини необхідно так, щоб не перешкоджати надходженню до них сонячного світла. Це сприяє утворенню вуглеводів в рослинах і покращує смак плодів.

От Гостя
Вход
OpenID
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий
Логин или E-mail:
Пароль:
Забыли пароль?
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий

Почитайте другие наши интересные записи
Вкусная булочка однако Неужели вам не надоели все эти булочки, батоны, буханки? Если да, то вам надо обязательно попасть в булочную Bread Head Bakery в Тайланде. В этой пекарне уже три поколения создают произведения искусства. Тут вы можете увидеть хлеб в виде головы, ступней, отрубленных кистей рук... Как говорит сам владелец-в булочную за день наведывается сотня посе
Просмотров: 4196
21.07.2013
Во сколько россиянам обойдется новогодний стол в 2016 году по данным Росстата По данным Росстата, стоимость набора продуктов питания для новогоднего стола в расчете на семью из четырех человек в России в этом году составит 5 175 рублей. Эта величина на 12,6% превысила показатель прошлого года. Дороже всего праздничный стол обойдется жителям Чукотки (7 285 рублей), Москвы (6 443 рубля) и Камчатки (6 306 рублей). Меньше все
Просмотров: 826
28.12.2015
Природа в помощь женщинам (лечим женские заболевания) В случае воспаления придатков лечение обязательно должен назначить врач-гинеколог, но одновременно с приемом препаратов целесообразно пить отвары лекарственных трав. Например такой: смешайте поровну траву донника лекарственного, траву золототысячника и цветки мать-и-мачехи. Залейте 1 столовую ложку травяной смеси стаканом кипятка и настаивайте час.
Просмотров: 865
08.08.2015
Фотогалереи
Популярные блоги
Сейчас читают
На 1 кг капусты Вам понадобится: Чеснок – 5-6 зубчиков Перчик
Центр по сапропелю с 1986 по 1991 г.г. разработал и успешно внедрил те
Агрономы уже давно отметили, что по своему действию птичий помет совер
Деревья среднего размера, сильнорастущие, с широкораскидистой кроной.
АМАК-система и гречневая каша Анатолия Чубайса   Анатолий Б
Существует свыше 600 (по другим данным, до 1300) видов рододендрона, п
Перед засолкой мясо не мою, так как отдельно грудку не покупаю - беру
Запасные детали - необходимая составляющая любого оборудования, в том
С начала 80-х Fibosa оборудовала множество молочных фабрик и сделала с
А говорят у животных нет чувств. Ужас - это для любой матери ВСЕЛЕНСКО
Вопрос. ТОО – сельхозпро­изводитель, имеет в аренде зе&sh
Благодаря высокому содержанию слизи, мох используют для снятия воспале
Лето 2015 года было дождливым. По прогнозам синоптиков 2016 год также
Племенные животные — национальное богатство России. Породистые с
Айран – это разновидность кисломолочных напитков на основе спирт