Меню

Русский выбор страны
Блоггеру будет приятно знать, кто читает его записи
На этот адрес эл. почты Вы будете получать сообщения о новых записях в блоге

Принцип органічного землеробства - використання сидератів

Рослини, які називають сидератами, покращують характеристики ґрунту і замінюють органічні і мінеральні добрива. Вони відрізняються швидким зростанням, захищають грунт від сонця і вітру, є їжею для живих мешканців ґрунту і накопичують у собі певні речовини, які потім збагачують родючий шар землі.
Крім того, коріння рослин-сидератів сприяють утворенню в ґрунті канальців для надходження вологи та повітря. Сидерати садять на тимчасово порожніх ділянках землі (до або після посадки основних культур).

Органічне землеробство передбачає збагачення грунту мікроорганізмами. В умовах Росії за холодні зими їх число значно знижується. Відновлення мікроорганізмів до вихідного рівня відбувається тільки до середини літа.
Їх недолік в грунті позначається на зростанні культурних рослин і врожай. Для збагачення грунту використовують спеціальні препарати з живими мікроорганізмами та добрива, що містять їх. Наприклад, в компості міститься не тільки велика кількість органічних речовин, але і мікроорганізмів, які допомагають рослинам засвоювати мінеральні елементи.

Прихильники органічного землеробства прагнуть постійно поповнювати грунт органікою. Тому вони найбільш часто використовують органічну мульчу, поливають рослини трав'яними настоями, залишають на грядках для перегнивання бадилля, займаються приготуванням компосту, для якого використовують всі рослинні відходи (гілки, листя, коріння та інших).

Органічне землеробство пропонує також враховувати вплив зростаючих поруч або на одному місці культур один на одного. Давно відомо, що існують рослини, які добре ростуть поруч, відлякують будь-яких шкідників, збагачують грунт якоюсь речовиною.
У той же час існують рослини, які негативно впливають один на одного. Вони змінюють склад грунту і роблять її несприятливою для певних культурних рослин. Якщо вміло підбирати рослини для суміжній посадки, то можна зменшити роботу по захисту рослин від хвороб і шкідників і підвищити обсяг врожаю.

Необхідно також дотримуватися сівозміни. Багато культурні рослини не можуть добре плодоносити з року в рік на одному місці у зв'язку з тим, що в ґрунті зменшується запас яких - небудь речовин і накопичуються виділяються корінням речовини. Тому місце посадки одних і тих же рослинних культур потрібно щорічно міняти. При правильному виборі рослини - послідовники будуть споживати поживні речовини з тієї ж ґрунту в іншому співвідношенні і будуть добре рости на цьому місці.

Органічним землеробством займався не тільки російський вчений-агроном В. Е. Овсинский, але і британський ботанік А. Говард. Ним розроблена система компостування і підвищення родючості грунту, яка стала основою школи органічного землеробства на Заході.

Для підвищення родючості ґрунту і, відповідно, урожаю, в органічному землеробстві використовуються тільки натуральні добрива. Найкращим добривом є компост, так як він насичений органічними речовинами (азотом) і мікроорганізмами. Цінним органічним добривом є гній. Всі рослинні залишки в ньому вже перегнили і служать для рослин прямими джерелами корисних поживних речовин.
В якості натуральних органічних добрив також використовують торф, гній, пташиний послід та ін. Їх необхідно дозувати і використовувати для підгодівлі кожної культури в певній кількості. З такими добривами всі рослини дають хороший урожай плодів і зеленої маси і є екологічно чистими, а значить, приносять користь людині.

Щоб захищати посадки від шкідників, можна залучати природних захисників садів і городів - корисних тварин і комах. Тоді рослини будуть менше страждати від шкідників і рознощиків інфекції і будуть менше хворіти. Залучення на ділянку корисних птахів, комах вимагає певної турботи, але в цілому не порушує природної гармонії і сприяє отриманню доброго врожаю.

Також органічне землеробство передбачає вирощування традиційних для даної місцевості культурних рослин. Як правило, вони пристосовані до певної ґрунту та клімату, поєднуються з аналогічними рослинами, тому виростити їх простіше.
При цьому не потрібно створювати для них якісь особливі кліматичні і грунтові умови, проводити додаткові підгодівлі мінеральними добривами. Вся рослинна їжа, що виростає в рідній для нас місцевості, найчастіше виявляється найбільш необхідною та корисною для здоров'я.

Органічні добрива рекомендується вносити в грунт переважно до періоду плодоношення культурних рослин. Надлишок накопичуються нітрати з ґрунту можна вивести рясним поливом. Його починають у період дозрівання плодів, за тиждень до збирання врожаю.
Садити рослини необхідно так, щоб не перешкоджати надходженню до них сонячного світла. Це сприяє утворенню вуглеводів в рослинах і покращує смак плодів.

От Гостя
Вход
OpenID
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий
Логин или E-mail:
Пароль:
Забыли пароль?
Вы должны войти на сайт чтобы написать комментарий

Почитайте другие наши интересные записи
Дружба собаки и лисы Лиса по кличке Джунипе стала домашним питомцем в пять месяцев — ее подобрала неравнодушная женщина. «Она практически как собака, только рыжая», — рассказывает ее хозяйка. Плачущего лисенка тут же окружил заботой пес по кличке Мус. «Джунипе влюблена в Муса, проводит с ним весь день, пытаясь получить больше внимания&r
Просмотров: 975
20.05.2016
Billigbrötchen giftiger als normale Backwaren Mittlerweile hat fast jeder Discounter eine eigene Brötchenabteilung. Dort gibt es alles, was das Herz begehrt, selbst Brote, die vor Ort geschnitten werden können, und Süßgebäck wie Donuts oder Muffins. Gerade in Städten boomt der Markt mit diesen Billigbrötchen, denn: Sie sind oft deutlich günstiger als b
Просмотров: 767
10.11.2015
Выставка «Белагро-2015» посмотрите как это было   Фронтальный пятитонный погрузчик «Амкодор» 352-С02. В серийном производстве с 2010 года. Это сельскохозяйственная тяжелая машина для трамбовки кормов, которая должна заменить ветерана: трактор «Кировец» К-700 Трактор «Кировец» К-744 – новая модификация старого «кировца». Пар
Просмотров: 2652
19.07.2015
Фотогалереи
Популярные блоги
Сейчас читают
Правильная расстановка ульев на пасеке — дело, заслуживающее сер
Вашему вниманию очередной кулинарный ШЕДЕВР. ПРед Вашим взорам предст
Тигридия павлинья, какомите, или Тигридия павония (лат. Tigridia pavon
В Центральной и Южной Америке культивируют крупноплодную черемуху ивол
Душица - многолетний корневищный полукустарничек семейства Яснотковые
Избежать – не значит никогда не сталкиваться, что разумеется нев
Сорт «Бордо-237» - это также среднеспелый сорт, обладает в
В.Н. Балобин провел исследования по определению влажности почвы в слое
Секрет успешных проектов в том, что над их реализацией и исполнители,
Предназначена для рационального и качественного ремонта дорожных покры
Закон предусматривает создание лесопарковых зеленых поясов, в кот
Из 500 млн тонн древесной биологической массы, в производство уходит т
Экономия от 1 000 000,00 рублей на сушке зерновых на газе (
Пока одно предприятие тратит на утилизацию древесных отходов сотни тыс